SHOWBIZ

SPORT

TEKNOLOGJI

Rikthehet Nintendo – Game Boy?

Adhurues të teknologjisë dhe video lojërave, janë në pritje të gjeneratës së re të versionit klasik Nintendo – Game Boy. Pajisja legjendare në vitet 90-ta...

Facebook me aplikacion që tregon si të silleni mirë

Një aplikacioni i cili inkurajon adoleshentët që të sillen mirë me njëri tjetrin, është blerë nga Facebook. Shuma e kësaj shit-blerje nuk është bërë publike. Aplikacioni...

SHËNDETËSI

KULTURA

Haradinaj, Kryeministri i parë që pret në takim Ansamblin ”Rugova”

Ramush Haradinaj, është Kryeministri i parë i vendit që ka pritur  në takim Ansamblin Folklorik Autokton ”Rugova”. Në këtë takim udhëheqësit e këtij grupi folklorik,...

Varroset Robert Elsie në Theth të Shkodrës

Albanologu Robert Elsie është varrosur sot në fshatin Theth të Shkodrës . Ekipi i Klan Kosovës ka përcjellë ceremoninë e varrimit të tij në të cilën...

Princ George mezi pret të bëhet mbret, e pëlqen të animuarin...

Familja britanike mbretërore është e njohur edhe për fëmijët e mrekullueshëm të Dukës William dhe Dukeshës Kate. Megjithatë kur bëhet fjalë për rolin që ka...

Rrënohet muri i ”Kryqit të Kuq” në Prizren, ishte nën mbrojtjen...

Muri i ”Kryqit të Kuq” në Prizren, i cili dhe është nën mbrojte si monument i trashëgimisë kulturore, është rrënuar si pasojë e punimeve...

MOTI

Pristina, Kosovo
fog
6 ° C
6 °
6 °
87%
0.5kmh
75%
Thu
18 °
Fri
16 °
Sat
20 °
Sun
21 °
Mon
19 °

KËMBIMI VALUTOR

EUR - Vendet anëtare të Europës
USD
0.85
CAD
0.68
CHF
0.87
CNY
0.13
AUD
0.67

MË TË LEXUARAT

RËNDOM TË ZGJEDHURA

FUNNY