Skënderbeu eleminohet përfundimisht nga Europa League

Skënderbeu nuk ka mundësi që të kualifikohet për më tej edhe pse arriti një fitore të merituar me Dinamon e Kievit. Korçarët aktualisht janë...

SHOWBIZ

SPORT

TEKNOLOGJI

AZ-Tech hap lokalin e ri në Fushë Kosovë (VIDEO)

Një kompani kosovare hapi një qendër të re shitjeje. AZ TECH po ofron edhe shumë oferta pas hapjes së pikës së re në zonën...

Facebook do t’i ekspozojë faqet ruse me lajme të rreme

Facebook po planifikon që t’ua bëj të ditur përdoruesve në qoftë se kanë “pëlqyer” ndonjë faqe të krijuar nga faktorë ndërkombëtarë me qëllim të...

SHËNDETËSI

KULTURA

Gjenden në Berlin ditarët e vjedhur të John Lennonit

Ditarët e John Lennonit janë gjetur në Berlin, dhe janë mes njëqind gjësendeve të vjedhura që u përkasin The Beatkes, e që i ka...

Zbulohet nën ujë kalaja e vjetër tre mijë vjet

Zhytësit dhe hulumtuesit turq kanë zbuluar në liqenin Van në Turqi një kala të vjetër tre mijë vjet. Gërmadhat spektakulare besohet të jenë një...

Rikrijohet momenti qesharak i Donald Trump (Foto)

Etja e njerëzve është padyshim e madhe për një fotografi të Presidentit Donald Trump duke përdorur të dyja duart për të pirë nga një...

Mbulohet statuja “e shpifur” në shkollën katolike (Foto)

Një shkollë katolike në Australi e ka mbuluar dhe fshehur statujën e një shenjtori që duket se si i dhuron bukë një djaloshi të...

MOTI

Pristina, Kosovo
broken clouds
6 ° C
6 °
6 °
87%
5.7kmh
75%
Sat
5 °
Sun
4 °
Mon
7 °
Tue
7 °
Wed
11 °

KËMBIMI VALUTOR

EUR - Vendet anëtare të Europës
USD
0.84
CAD
0.67
CHF
0.86
CNY
0.13
AUD
0.64

MË TË LEXUARAT

RËNDOM TË ZGJEDHURA

FUNNY