Shërbimi i Ambulancës në Londër thotë se më shumë se 100 mjekë janë duke trajtuar viktimat nga zjarri dhe më shumë se 50 vetë janë dërguar në spital, shkruan BBC .

Një zjarr ka kapluar një ndërtesë shumëkatëshe në Grenfell, në mesnatë për të cilin ende nuk dihet shkaku.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here