Arsene Wenger ka ofruar dorëheqjen e tij nga pozita e trajnerit të Arsenal.

Kështu shkruan gjiganti medial, Express.co.uk, ku thuhet se kjo ka ardhur pas mospajtimeve të shumta që strategu francez ka pasur menjë numër të futbollistëve .

Më tej thuhet se ai ka paraqitur dorëheqjen dhe ka lënë klubin menjëherë.

Wenger raportohet se është përfshirë në debat të ashpër me disa nga futbollistët këtë mëngjes dhe gjithçka është nxitur nga vazhdimi i kontratës të së rebeluari Alexis Sanchez.

Kjo dorëheqje e tij vjen para ndeshjes që nesër skuadra e zhvillon kundër Manchester City, ndërsa thuhet se Sanchez e kishte pyetur atë nëse do të qëndronte apo të largohej.
wenger

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here