Filharmonia e Kosovës sonte po mban koncertin e dytë për vitin 2017-të.

Këtë herë adhuruesit e muzikës, po shoqërohen nga tingujt e kompozitorëve Maurice Ravel, Takashi Yoshimatsu dhe Pyotr I. Tchaikovsky, të cilët kanë sjellë Orkestrën Simfonike .

download

Orkestra Simfonike e Filharmonisë së Kosovës, vie bashkë me dy solistët rus si Maria Nemtsova-piano e poashtu nga Vitaly Vatulya-saksofon nën dirigjimin e dirigjentit amerikan Gregory Charette.

Për më shumë ja një pjesë e shkëputur nga koncerti i cili po mbahet në Pallatin e Rinisë .

 

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here