Atletico Madrid dëshiron që ta transferojë Granit Xhakën, sipas raportimeve nga medium anglez The Sun.

Xhaka ka renditur 29 paraqitje për Arsenalin sezonin e kaluar, dhe ishte shumë i rëndësishëm në mefushën e trajnerit Unai Emery, shkruan Goal.

Ndërkaq, shpirtin e tij luftarak duket ta ketë vlerësuar Diego Simeone i cili do që ta marrë nën urdhrat e tij te kryeqyteti spanjoll.