Stay connected

Trending News

LAJME

Varroset Hilmi Haradinaj (VIDEO) 

Për Hilmi Haradinajn, babanë e dy dëshmorëve, të gjithë kanë vetëm fjalë të mira. Sot, në ceremoninë e varrimit morën pjesë personalitete të shumta, nga Kosova, Shqipëria e vende të tjera të rajonit. Ndiqeni kronikën e zgjeruar nga gazetari Agan Hajdarhoxha. …      

SPORT

Formacionet zyrtare Angli – Tunizi 

Kombëtarja e Anglisë dhe ajo e Tunizisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë të tyre në Kupën e Botës. Tre Luanët do ta nisin Kampionatin Botëror ndaj Tunizisë në ndeshjen e cila zhvillohet në Volgograd Arena. Ky takim është i vlefshëm për…

LAJME

Bursa pëson rënie, pasiguri tek investitorët 

Tregjet e bursave kanë pësuar rënie të thellë pas shqetësimeve në lidhje me marrëdhëniet tregtare në mes të Kinës dhe SHBA-ve. Tensionet në koalicionin qeverisës në Gjermani në lidhje me politikat e emigrimit, kanë shtuar pasigurinë tek investitorët. Dax në Frankfurt ka përfunduar 1.4% më…