LAJME

Sonte në Zona B: Ambasadori Qemal Minxhozi 

Si mbeti peng i arsyetimeve të paarsyeshme ndërtimi i ambasadës së Shqipërisë në Prishtinë? Kur dhe ku shpreson ta ndërtojë atë shteti shqiptar? A do të preket kjo temë në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive në Pejë? Për cilat çështje kyçe pritet të merren…

SHËNDETËSI

Pse duhet të hani kikirikë 

Kikirikët njihen që kanë shumë kalori por edhe yndyrë. Por, studimet tregojnë se kikrikët dhe gjalpi i tyre mund të ulin kolesterolin dhe trigliceridet pa shtuar peshë fare. Gjithashtu ata ndihmojnë në kontrollimin e nivelit të sheqerit në gjak, transmeton Klan Kosova. Hulumtimet tregojnë se…

LAJME

Komuna e Drenasit ndan 160 bursa studimi 

Të mërkurën në Sallën e Kulturës ne Komunës së Drenasit, studentët përfitues të bursës komunale për vitin akademik 2018/2019, kanë nënshkruar kontratat për marrjen e burës. Me rastin e nënshkrimit të kontratave, ka marr pjesë kryetari i Komunës, Ramiz Lladrovci i cili edhe u ka…

WordPress Theme built by Shufflehound. Të drejtat e rezervuara, VECLAJME.com © 2020