Barcelona janë të gatshëm që ta transferojnë tinejxherin e PSV Eindhoven, Mohammed Ihattaren, sipas Don Balon.

Sidoqoftë,  kampionët e Spanjë  duhet të luftojnë me Juventusin, Liverpool-in, Chelsea-n, Monaco-n, Borussia Dortmun-in dhe Manchester City-n në mënyrë që ta sjellin atë në radhët e tyre.

17 vjeçari Ihattaren po konsideorhet si një nga talentet më premtuese nga Holanda që prej Arjen Robben-it.