Massimiliano Allegri ka befasuar me dëshirën e tij për ndeshjen ndaj Bayernit.

Trajneri i Juventusit Masimiliano Alegri ka thënë se do të ishte i kënaqur me një për një barazim 0:0 në ndeshjen e parë kundër Bayernit të Mynihut në ndeshjen e parë.

“Do të nënshkruaja për një barazim 0:0, sepse goli jashtë fushës do të kishte vlerë të dyfishtë, por unë mendoj që nesër do të ketë shumë gola”, deklaroi Allegri.

“Khedira dhe Mandzukic janë në gjendje shumë të mirë dhe ata janë të gatshëm të luajnë”, shtoi ai.

“Bayerni është një skuadër e madhe që ka një trajner të madh si Pep Guardiola. Do të jetë shumë vështirë, por ne shpresojmë”, përfundoi ai.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here