Real Madrid kërkon sulmuesin e Leipzig, Timo Werner.

Real Madrid kërkon një përforcim të ri nga Bundesliga.

E përditshmja sportive madrilene “AS” raporton se “Los Blancos” janë duke konsideruar mundësinë e transferimit të sulmuesit të Leipzig, Timo Werner.

Reprezentuesi gjerman ka shkëlqyer me paraqitjet e tij për ekipin e Leipzigut dhe Kombëtares gjermane.

Andaj, Real Madrid mund ta transferojë në Santiago Bernabeu në fillim të sezonit 2018/19.

T

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here