Gardiani i Zonjës së Vjetër ka thënë se mbrojtësi nuk do të largohet nga Torino këtë verë, megjithë interesimin e madh nga shumë skuadra europiane

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, ka treguar të ardhmen e mbrojtësit Leonardo Bonucci, i cili po kërkohet nga shumë skuadra të mëdha evropiane.

Bufon insiston se Bonucci nuk do të largohet gjatë kësaj vere dhe e pret atë që në stërvitjet e para.

“Ne kemi pasur një sezon të jashtëzakonshëm, përveç finales së Ligës së Kampionëve”.

“Bonucci? Nuk mendoj se ka dëshirë tjetër pos Juventusit. Unë e pres atë që të jetë më ne në fazën parapërgatitore”.

Dy skuadrat e interesuara për Bonuccin janë Chelsea dhe Manchester City.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here