Stay connected

Trending News

SPORT

Liverpool favorit për Valentim 

Liverpool është afër që ta mposhtë Leeds United në garën për transferimin e yllit të Reims, Enzo Valentim, raporton Football Insider. Mbrojtësi i grupmoshave U-18 të Francës po llogaritet si prospekt i madh, dhe kampioni i Evropës po shpreson që fuqia e tyre financiare dhe…

SPORT

PSG do Dybala në vend të Neymar 

Paris Saint-Germain e kanë identifikuar Paulo Dybala-n si zëvendësim i Neymar në rast se braziliani largohet nga klubi, sipas raportimeve nga The Mirror. Neymar është lidhur vazhdimisht me një rikthim në Spanjë, ndërkaq argjentinasi besohet se është i hapur për t’u larguar nga Juventusi. Manchester…

SPORT

Sampdoria lyp 25 milionë për Praet 

Sampdoria ia ka vënë Dennis Praet një çmim prej 25 milionë eurosh, ndërkaq interesim për të mësohet të ketë Milani, sipas Calciomercato. Arsenali më herët ka qenë i lidhur me mesfushorin belg, por tani e ka zbehur interesimin për 25 vjeçarin. Mirëpo, Kuq e Zinjtë…

SPORT

Sarri iu jep zjarr spekulimeve për Pogbën 

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, vetëm sa i ka shtuar spekulimet se Paul Pogba mund të rikthehet te Juventusi, pasi e ka pranuar që i pëlqen francezi. “Më pëlqen shumë, por ai është lojtar i Manchester United-it”, ka thënë Sarri në një konferencë për media…

SPORT

Roma nënshkruan me Veretout 

Roma ka njoftuar se e ka blerë futbollistin e Firoentinës, Jordan Veretout, për një shumë prej 16 milionë eurosh. Francezi ka nënshkruar me kryeqytetasit një kontratë që do ta mbajë atë në Olimpico deri në vitin 2024. “Jam shumë i lumtur që luaj te një…

SPORT

Pas Salibës, Arsenal tash do Ceballos 

Arsenali po shpreson që ta transferojë futbollistin e Real Madridit, Dani Ceballos, pasi ka siguruar shërbimet e William Saliba nga Saint-Etienne, sipas Goal. Saliba u transferua te Topçinjtë për një shumë prej 30 milionë eurosh, mirëpo do të luajë sezoni ne  si huazim tek Të…

SPORT

Vdes Mitch Petrus 

Mitch Petrus ka ndërruar jetë në moshën 32 vjeçare. Ish-lojtari i NFL, i cili fitoi Super Bowl në vitin 2011, vdiq të enjten mbrëma në Arkansas, transmeton Klan Kosova. Mitch ishte duke punuar në dyqanin e familjes së tij kur thuhej se ai nuk ndjehej…