Cristiano Ronaldo është kryetitulli i secilit medium botëror në dy ditët e fundit.

Kjo pas lajmit se portugezi dëshiron largimin nga Real Madrid dhe se kërkon një sfidë të re.

Menjëherë pas kësaj skuadrat e mëdha janë vënë në gjah .

Është edhe Chelsea që ka shfaqur interesim për katër herë fituesin e Topit të Artë.

Pronari i klubit, Roman Abramovich, dëshiron ta sakrifikojë mesfushorin Eden Hazard si pjesë së marrëveshjes të marrëveshjes së mundshme, që do ta sillte Ronaldon në Stamford Bridge.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here