Manchester City do të garojë me Barcelonën dhe Bayern Munchen-in në mënyrë që t’i sigurojnë shërbimet e mesfushorit të Atletico Madrid-it, Rodrigo Hernandez, pohon Cadena SER.

22 vjeçari duket se do t’i ndjekë hapat e Antoine Griezmann dhe të largohet nga kjo skuadër me të përfundaur stinori.

Në anën tjetër, tri klubet e interesuara janë po ashtu të gatshme që ta paguajnë klauzolën e tij të lirimit.

Ndërkaq, Atletico Madrid e ka identifikuar Marcos Llorente-n e Realit si zëvendësim të preferuar të Rodrigos.