Mattia De Sciglio do t’i kthehet Juventus për ndeshjen e ardhshme ndaj Udineses këtë vikend, por munges Zonja e Vjetër do të ketë Daniele Ruganin dhe Sami Khedira.

Rugani ka një brinjë të thyer kurse Khedira është duke vuajtur nga një lëndim në kofshë kështu që do të mungojnë të dy, kurse Douglas Costa është ende i suspenduar.

Juventus deri më tash ka fituar nëntë ndeshjet e para të kampionatit dhe këtë seri të mirë dëshirojnë ta vazhdojnë.