Pas shtatë seancash për konstituim të institucioneve, kryetari i PDK-së Kadri Veseli ka arritur të rizgjedhet kryekuvendar me 62 vota pro.

Zgjedhjen e Veselit kryetar të Kuvendit e bën të mundur mbështetja e tre deputetëve nga radhët e AKR-së, parti kjo që tri ditë më parë iu bashkua koalicionit PAN.

Ndërsa kundër zgjedhjes së Veselit kryekuvendar votuan deptuetë nga radhët e VV-së ,LDK-së dhe Alternativës. Krah tyre kundër ka votuar edhe deputeti nga radhët e AKR-së, Korab Sejdiu i cili sot dha dorëheqje nga partia e tij.

Më poshtë mund të shihni pamje nga kjo ngjarje:

{“videoid”: “1117567”, “sid”:”9″}

E zgjedhja Veselit kryekuvendar i ka gëzuar tre deputetët e AKR-së, të cilët shprehen gëzim në fytyrat e tyre pas këtij rezultati.

The post Momenti kur u votua Kadri Veseli, ja kush votoi pro e kush kundër! (VIDEO) appeared first on VECLAJME.com.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here