Donika Kadaj-Bujupi, kandidatja për deputete nga Vetëvendosje, ka thënë se Albin Kurti do t’i krijojë institucionet e reja të Kosovës.

“Për këtë edhe ju kemi bërë thirrje subjekteve tjera në vend, që sa më parë ti krijojmë institucionet e reja me në krye kryeministrin Albin Kurti”.

“Ne duhet të bëhemi bashkë kundër të keqes”.

“Është diçka që e kanë vendos qytetarët me 11 qershor – janë rreth 200 mijë qytetar që votuan Lëvizjen Vetëvendosje”.

Kështu ka thënë Kadaj-Bujupi, në Ballë për Ballë të Klan Kosovës.

“110 kandidatët e Vetëvendosjes janë fitues, kjo ka bë që ne të jemi subjekti fitues.

“Ne do të kemi mbi 30 deputetë në Kuvend, i cili do të jetë aty që të punojë për interesa të Republikës”.

“Do të jemi parimor, institucionet do t’i krijojmë me program dhe jo me poste”.

 

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here