Alex Oxlade-Chamberlain është thellësisht i frustruar me Arsenalin pas dështimit që ata të vihen në aksion për kontratën e re.

Si rrjedhojë e kësaj mesfushori anglez mund të largohet lehtësisht këtë verë, shkruan Mirror .

23 vjeçari ka qenë interesuar për ta zgjidhur të ardhmen e tij duke pritur Arsenalin në nisjen e bisedimeve formale por që ata ende nuk po i ofrojnë marrëveshjen e re.

Kjo ka bërë që e ardhmja e tij të vihet në dyshim, ku përflitet menjëherë një kalim i tij në Liverpool, Chelsea dhe Manchester City që janë vetëm disa prej klubeve potenciale të Chambo për të ardhmen.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here