Migrantët janë mbuluar në gjak derisa po qëllonin njëri-tjetrin me gurë, gjatë një lufte për një copë bukë në kampin e refugjatëve në Greqi.

Sërish ka shpërthyer dhuna në një kam refugjatësh në Greqi, derisa emigrantët ishin mbuluar në gjak nga goditjet që po i jepnin njëri-tjetrit, në një luftë për një kafshatë bukë, transmeton Telegrafi.

Muajin e kaluar policia e armatosur, ka hedhur gaz lotsjellës në drejtim të turmës në fshatin Idomeni në kufirin greko-maqedonas, pasi një grup i azilkërkuesve shkatërruan dhe ikën përmes gardhit gjembor.

Raportohet se afro 13.000 persona jetojnë në kampin e refugjatëve, kurse ekziston frika se dhuna mund të përsëritet nëse “rruga e Ballkanit” nga Greqia deri në Evropë mbyllet.

Greqi-1-780x439 Greqi-2 Greqi-3 Greqi-4 Greqi-5 Greqi-6 Greqi-7

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here