Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të Kupës së Italisë, ndërmjet Atalantas dhe Lazios.Për skuadrën e Atalantës nga minuta e parë do të jetë mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti, i cili në javët e fundit është duke kaluar në formë të mirë.

Lazio do të luajë me formacionin më të mirë të saj, ku në portë është portieri shqiptar Thomas Strakosha.Ndeshja zhvillohet në stadiumin e Romës “Stadio Olimpico” në Romë.

Atalanta: Gollini; Masiello, Palomino, Gjimshiti; Hateboer, De Roon, Freuler, Castagne; Ilicic, Gomez; Duvan Zapata.

Lazio: Strakosha; Luiz Felipe, Acerbi, Bastos; Marusic, Parolo, Leiva, Luis Alberto, Lulic; Correa, Immobile