La Liga ka vënë autoritet në Champions League këtë javë.

Në ndeshjet çerekfinale të rrethit të parë të kësaj gare dominojnë futbollistët nga kjo ligë në formacionin më të mirë.

Tre yje të Real Madrid, dy të Barcelonës dhe një nga Sevilla dominojnë në njëmbëdhejtëshen më të mirë, shkruan Marca, përcjell Klan Kosova.

Pesëshja tjerr në përbërje me tre lojtarë të Liverpool dhe dy nga Bayern Munich, plotëson formacionin më të mirë, të cilin mund ta shihni më poshtë: