Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me Senatoren Amerikane nga shteti i Iowa-s, Joni Ernst, gjatë takimit që zhvilluan në Senatin Amerikan në Washington.

“Bashkëpunimi bilateral i Kosovës me shtetin e Iowa-s është dëshmia më e mirë e orientimit tonë pro-amerikan”, ka shkruar Haradinaj në profilin e tij në Facebook.

“Në shtetndërtimin e Kosovës, kontribut të lartë ka dhënë edhe Shteti i Iowa-s dhe tani fuqizimi i këtij raporti, po bëhet përmes bashkëpunimit konkret në arsim dhe ekonomi dhe fusha të tjera zhvillimore”.

Image may contain: one or more people, people sitting, suit and indoor

Image may contain: 2 people, people sitting, suit and indoor

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing, suit and indoor