Sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane e la Borussia Dortmund të mërkurën gojëhapur , duke e treguar veten se vlen në një vend në mesin e golashënuesve më të mirë të kontinentit, pasi kundër skuadrës gjermane shënoi dy gola.

Ka pasur një argument para takimit të Tottenham dhe Borussia Dortmund në Wembley se Kane do të duhet të shënojë kundër për të merituar me të vërtetë krahasimet e fundit me lojtarët e Luis Suarez dhe Sergio Aguero, dhe ai bëri vetëm atë të mërkurën, duke e lënë BVB të tronditur.

Kane është padyshim sulmuesi më i mirë që Anglia ka prodhuar që nga Alan Shearer dhe statistikat e tij në Spurs janë tronditëse.

Ai arriti 100 gola për klubin kundër Evertonit në fundjavë dhe statistikat gjerësisht treguan se ai e kishte arritur shekullin e tij më të shpejtë sesa lojtarët e Thierry Henry dhe Cristiano Ronaldos./

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here