Pas detyrave me kombetaren e tij, Cristiano Ronaldo është rikthyer në Madrid ku më pastaj ka postuar në rrjetin e tij social Instagram veturën e tij të re, Ferrari F12, një model i cili prodhon 780 kuaj fuqi dhe ka një shpejtësi maksimale prej 340 km/h.

Vetura në fjalë është një model i ri i markes Ferrari i cili është në gjendje ta arrijë shpejtësinë nga 0 në 100 km/h për vetëm 2.9 sekonda.

Përveç Ferrarit F12, Ronaldo poashtu ka edhe vetura si: Bugatti Veyron, Lamborgini Aventador, Porsche 911 Turbo S, Ferrari 599 GTO dhe Rolls-Royce Ghost


LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here