Kryeparlamentari, Kadri Veseli, ka uruar Kosovën për fitoren e natës së sontme kundër Maltës.

Veseli, i cili edhe ishte në stadiumin “Fadil Vorkrri”, përmes një postimi në Facebook ka thënë se ndjehet i gëzuar e krendar me djemtë kosovarë.

“Kosova jonë e dashur. 🇽🇰 Falemnderit djema edhe për një tjetër natë fantastike, për gëzimin dhe krenarinë që na jepni” ka shkruar Veseli.

Kosova ka shënuar fitore 3-1 ndaj Maltës, në ndeshjen e tretë në kuadër të Ligës së Kombeve, ndeshje kjo e vlfshme për kualifikm në këtë ligë.

Image may contain: 3 people, people smiling, people sitting, stadium and outdoor