Mot i vranët dhe me intervale me diell do të karakterizoj vendin tonë gjatë këtyre dy ditëve të vikendit, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas IHK-së, gjatë dy ditëve të fundit të javës, në disa vende do të ketë edhe reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë celsius.

Ndërsa, java e ardhshme do të ketë temperatura më të larta dhe intervale më të gjata me diell.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here