Gazeta sportive portugeze A Bola ka njoftuar se Cristiano Ronaldo është gati të largohet nga Spanja, ndërsa një gazetë spanjolle e ka bërë këtë lajme edhe më të besueshëm duke publikuar edhe arsyen e largimit të yllit .

Sipas gazetës Marca, katër herë fituesi i Topit të Artë po do të largohet nga Spanja për shkak të akuzave që iu kanë bërë nga autoritetet spanjolle për mashtrim me taksa, që kapin shifrën diku 14.7 milionë euro.

Sipas raporteve, Ronaldo tashmë i ka njoftuar të gjithë në klub dhe u ka thënë se ky është një vendim i prerë.

 

 

 

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here