Leo Messi nuk di të ndalet. Argjentinasi realizoi het-trik, në fitoren e Barcelonës përballë Espanyolit.

Messi duket se nuk po e vëren aspak mungesën e Neymarit, pasi ndaj Espanyolit shënoi het-trik, duke realizuar kështu golin e tij të pestë në tri ndeshje këtë sezon, përcjell VECLAJME.com

Barcelona e shkatërroi rivalin Espanyolin në derbi me rezultat të thellë 5:0 në Camp Nou, ku Messi shpërtheu me tri gola.

Për paraqitjen dhe het-trikun e tij në këtë takim, Messi është vlerësuar me notën më të lartë, 10.

Kurse, lojtari i dytë më i mirë në këtë ndeshje, ishte kroati Ivan Rakitic.

Më poshtë keni vlerësimet e të gjithë lojtarëve nga kjo ndeshje. /VECLAJME.com/

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here