Supersulmuesi i Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang, mund të bashkohet përsëri me ish-trajnerin e tij Jurgen Klopp, shkruan Le Parisien .

Klopp është duke shikuar për ta forcuar sulmin e Liverpool këtë verë, dhe ka marrë mbështetje edhe nga klubi se mund të shpenzojë një shumë të madhe për një sulmues.

Kllop duket se dëshiron ta sjellë ish-lojtarin e tij në skuadër, porse për ta bërë këtë do t’i duhet t’ia paguajë klubit gjerman 70 milionë euro.

 

 

 

 

 

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here