Vincent Kompany nuk do të luajë për skuadrën e tij Manchester City në ndeshjen që skuadra e tij e luan përballë skuadrës së Liverpoolit, shkruan “The Guardian” transmeton VECLAJME.com.

Kompany pësoi goditje në fitoren 9-0 të Belgjikës përballë Gjibralitarit dhe kështu ai akoma nuk është i gatshëm për lojë.

Kujtojmë që kapiteni i Manchester City edhe në të kaluarën kishte shumë probleme me lëndime, por sikur të gjithë mendonin që ai i ka kaluar problemet, mbrojtësi përsëri është ankuar për dhimbje.

Ndeshja Manchester City- Liverpool luhet nesër me fillim prej orës 13-30./Gazetablic.com

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here