Humbja e jetës së dy fëmijëve në Kolovicë të enjten, solli dorëheqjen e drejtorit të inspektoratit të Prishtinës, Xhelal Sveçlës.

Kjo vepër po vlerësohet lartë nga, Fatmir Rexhepi, personi i cili mbahet mend si zyrtari i parë që dha dorëheqje nga detyra në shenjë përgjegjësie morale .

Rexhepi pati lënë detyrën e Ministrit të Punëve të Brendshme dy ditë pas protestave të 10 shkurtit duke ndjerë përgjegjësi morale ndaj viktimave dhe familjeve të atyre që humbën jetën.

Ai aktin e dorëheqjes e sheh si vlerë të individit.

Kronikë nga Blerta Ahmeti.

 

 

 

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here