Momente më parë ka nisur tërheqja e shortit të fazës së parë të grupeve të Champions League.

Kampioni nga Kosova, Trepça 89 për kundërshtarë i ka rënë që ka ketë skuadrën nga Ishujt Faroe, Vikingur .

Vikingur është ekip që është themeluar në vitin 1908. Deri tash ka pesë tituj të fituar të Championship, pesë po ashtu në First Division dhe ka vetëm një titull të kupës.

Kurse titulli i fundit që ka fituar ky klub sipas raportimeve është para më shumë se dy dekadave – në vitin 1991.

Në edicionin e fundit në kampionatin islandez, Vikingur ka përfunduar në pozitën e gjashtë.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here