Njerëzit në Instagram i janë bashkuar trendit më të ri të fitnesit ku ngrisin “pesha” të cilat janë në të vërtetë qentë e tyre.

Ata po publikojnë video dhe fotografi të tyre në rrjetin social Instagram, në hashtagun #squatyourdogchallenge, e që i sfidon njerëzit të publikojnë këso lloj videosh duke ushtruar me qentë e tyre.

Këtë hashtag e kishte krijuar Al Alyssa Greene, një blogere fitnesi me bazë në Teksas dhe nuk shkoi shumë kohë kur kjo sfidë mori dhenë në internet.

 

 

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here