Takimet e Pep Guardiolas dhe thirrjet telefonike me lojtarët të cilët kanë gjasa të transferohen tek Manchester City janë raportuar vazhdimisht që kur u njoftua se spanjolli do të marrë drejtimin e Manchester Cityt.

Fillimisht dyshohej nga disa: Si mundi Guardiola ‘të kapte’ lojtarët më të mirë dhe Manchester City nuk të ishte problem si klub për ata lojtarë, shkruan VECLAJME.com

Një nga lojtarët që Guardiola thuhet se ka dëshiruar të Manchester City është Kylian Mbappe, dhe yll tani PSG-së e ka konfirmuar atë vetë.

“Ai është me të vërtetë një trajner që merr frymë futbolli. Ai fitoi kudo dhe ai ju jep një pasion, ai me të vërtetë ju bën të doni të luani, mendon vetëm për lojë, sepse ai ju flet vetëm për lojën.

 Traineri Emery gjithashtu flet shumë për të luajtur. I dua trajnerët të cilët flasin vetëm për të luajtur.  Këta dy trajnerë kanë një pasion për futbollin që shkon përtej punës së tyre. Është mirë të punosh me njerëz të tillë.

“Kur e pashë, biseduam për modele taktike, se si do të më përdorte. Ne biseduam më shumë rreth saj sesa për cilësitë e mia, sepse e njoh veten më mirë se kushdo. Edhe Guardiola nuk mund të më thotë atë që di. ”

I pyetur nëse, duke pasur parasysh gjithçka që ai kishte thënë, ishte e vështirë të refuzonte një ofertë nga Pep, Mbappe tha: “Unë nuk i thashë jo Guardiolës, i thashë jo Manchester Cityt”.

Mbappe tregoi se ai zgjedhi PSG, sepse dëshironte te qëndronte në kampionatin francez./Gazetablic.com

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here