TË FUNDIT

“Për Haradinajn kryeministër ka konsensus nacional”

“Ka një koncensus nacional që Ramush Haradinaj të jetë kryeministër i vendit. Ai ka qenë i propozuar edhe nga VLAN-i për...

Haxhiu: Nëse ‘merr timonin’, Rama të bëjë koalicion me Bashën

“Do të ishte mirë që, nëse Edi Rama i merr shumicën e votave, pra PS-ja merr shumicën e ulëseve në kuvend,...

MTI mirëpret raportin e auditorit

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë e ka mirëpritur Raportin e...

Monitorimi i zgjedhjeve, KQZ nënshkruan kontratë me Ambasadën gjermane

Gjatë ditës së sotme, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe Ambasada...

Pa nënë dhe i braktisur nga i ati, 15 vjeçari që...

Varfëria ka kapluar pothuajse çdo banor në vend, që mund ti shohim shumë shpesh nëpër ekranet televizive si dhe nëpër media të ndryshme.Varfëria nuk...

Mërgimtarë nga Suedia ndihmojnë familjet në nevojë

Me rastin e festës së Fitër Bajramit, vëllezërit mërgimtarë nga...

Ky është mesazhi i Ramës nga Vlora (VIDEO)

Vetëm pak orë para nisjes së heshtjes zgjedhore, kryeministri shqiptar...

Abrashi inauguron objektin e ri të Zyrës së Punësimit në Rahovec

  Ministri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban...

Thaçi bën homazhe tek monumenti i Skënderbeut

Presidenti Hashim Thaçi ka bërë homazhe tek monumenti i heroit...

Meta: Të përfaqësohemi nga intelektualë në Kuvend

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zhvilluar ditën e sotme një...

Një muaj fushatë për zgjedhjet lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që fushata për zgjedhjet...

Mustafa: LDK-së luten t’ia shohin fundin por ajo vetëm rigjenerohet

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk ka...

MOTI

Pristina, Kosovo
scattered clouds
27 ° C
27 °
27 °
32%
4.6kmh
40%
Sat
27 °
Sun
27 °
Mon
28 °
Tue
29 °
Wed
30 °

KËMBIMI VALUTOR

EUR - Vendet anëtare të Europës
USD
0.90
CAD
0.68
CHF
0.92
CNY
0.13
AUD
0.68

MË TË LEXUARAT

RËNDOM TË ZGJEDHURA