Xhudoja po i rendit sukseset një pas një.

Pas sukseseve të xhudisteve, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova, erdhi edhe një sukses tjetër nga lojërat evropiane në Minsk të Bjellorusisë.

Loriana Kuka ka rrëmbyer medaljen e bronztë në këtë garë, në kategorinë nën 78 kilogramë.

Kuka i siguroi Kosovës medaljen e tretë në “Minsk 2019”.