Real Madrid pritet t’i ofrojë 45 milionë funte dhe Dani Ceballos për Christian Eriksen, sipas raportimeve nga The Sun.

Përfaqësuesi i Danimarkës ka sugjeruar që dëshiron të largohet nga Londra këtë verë, pasi dëshiron një sfidë të re larg Spurs.

Ndërkaq, Ceballos gjithashtu nuk e ka fshehur faktin se dëshiron largimin nga Mbretërit, dhe raportohet se ka interesim për të nga Mauricio Pochettino.