Real Madridi është përzgjedhur si klubi më i mirë në botë, duke lënë prapa PSG-në, Juventusin dhe Barcelonën.

Redaktorët e “Goal.com” nga 38 vende të ndryshme të botës kanë votuar për klubin më të mirë aktualisht në botë, për nga triumfet dhe fuqitë aktuale që posedojnë.

Real Madridi u bë skuadra e parë që fiton dy herë me radhë Ligën e Kampionëve dhe për këtë vazhdon të jetë numër një në botë.

Ndërsa në vend të dytë është renditur PSG-ja për shkak të transferimeve të Neymar, Alves e Mbappe, ku francezët kanë krijuar një skuadër të fuqishme, transmeton Gazeta Express.

Juve ka pushtuar vendin e tretë, derisa Barcelona dhe Bayern Munichu renditen në vendet katër dhe pesë.

Ja 30 klubet më të mira në botë sipas Goal:

 

The post Këto janë 30 klubet më të mira në botë (FOTO) appeared first on VECLAJME.com.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here