Pas plagosjes së Steve Scalise, Shtëpia e Bardhë ka reaguar menjëherë duke dënuar ngjarjen e rëndë.

Në dedikimin e Shtëpisë së Bardhë thuhet:

“Presidenti amerikan, Donald Trump është në dijeni për situatën në Virxhinia. Mendimet dhe lutjet tona janë me të gjithë të prekurit”, tha sekretari i shtypit të Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer .

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here