Aleksander Ceferin ka paralajmëruar se Paris Saint-Germain mund të përjashtohet nga Liga e Kampionëve.

Presidenti i UEFA-së, Aleksander Ceferin ka paralajmëruar se Paris Saint-Germain mund të përjashtohet nga Liga e Kampionëve nëse dëshmohet se nuk i ka respektuar rregullat Fair Playt Financiar.

“Nëse duhet, mund ta përjashtoj PSG-n nga garat evropiane për klube”, deklaroi Ceferin për “L’Equipe”.

“Nuk e kam problem dhe e di se mund të jem i famshëm si Michel Platini”, theksoi ai.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here