Real Madridi ka fillaur të përgatitet për ndeshjen e fundit të këtij stinori në La Liga mirëpo pa kapitenin e vet, Sergio Ramos.

Ramos mungoi në mëngjesin e të mërkurës teksa e tërë skuadra u grumbullua për të ushtruar para ndeshjes ndaj Real Betisit.

Mbrojtësi pësoi një lëndim muskulor më 3 prill dhe nuk pritet që të riaftësohet për t’u kthyer në përballjen e fundit të stinorit për Realin.