Gjatë natës së diel, ndodhi një gabim jo fort i zakonshëm në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscars për vitin 2017.

Madje fakti se filmi “La La Land” u shpall si filmi më i mirë kur në fakt këtë çmim e kishte fituar filmi “Moonlight” cilësohet si gabimi më i madh në historinë e Oscars .

Por si ishin reagimet e të pranishmëve?

Më poshtë janë disa prej këtyre reagimeve, që janë më interesantet!

Kur u shpall fituesi i vërtetë, gjithë audienca u ngrit në këmbë për të duartrokitur

oscar audience moonlight win

Regjisori i filmit fitues “Moonlight”, Barry Jenkins ishte i shokuar

barry jenkins oscar audience moonlight win

Fotografi që shpalos reagimet e njerëzve të ulur në rreshtin e parë tregon se sa kaotik ishte ky moment

oscar reaction

 Casey Affleck  duket se po përpiqet të kuptojë se çfarë po ndodhë

casey affleck oscar reaction

Regjisori i “Hacksaw Ridge”, Mel Gibson dukej kështu

mel gibson oscar reaction

Ryan Gosling, aktori kryesor i “La La Land” po qeshte me këtë moment, derisa ishte në skenë

ryan gosling oscar moonlight win reaction

Edhe një reagim tjetër i Ryan Gosling

ryan gosling moonlight oscar win reaction

Busy Philipps, shoqëruesja e Michelle Williams s’po e besonte se çfarë po ndodhte

more oscar reactions

The Rock dukej i gëzuar

the rock oscar reaction

Viola Davis, që fitoi rolin si aktorja më e mirë në rol dytësor për filmin “Fences”, shpërtheu nga gëzimi

viola davis joy moonlight oscar win

Regjisori dhe aktori i “Fences” Denzel Washington kishte një buzëqeshje të madhe në fytyrë

denzel washington oscar

Matt Damon zgjidhi të fishkëllejë

matt damon moonlight oscar win

Taraji P. Henson që luan në filmin “Hidden Figures” ishte e hutuar krejtësisht

taraji p henson moonlight reaction

Nicole Kidman ishte diku mes të qenit e lumtur dhe e shokuar

nicole kidman moonlight reaction oscar

Octavia Spencer ishte gati të qante nga gëzimi

octavia spencer moonlight oscar reaction

Dev Patel dhe nëna e tij ishin të lumtur për fitoren e filmit “Moonlight”

dev patel mother moonlight oscar reaction

Ruth Negga, e nominuar si aktorja më e mirë për rolin e saj në filmin “Loving” po e shijonte momentin

ruth negga oscar reaction

Dhe e fundit, të gjithë në fund, ishin ngritur në këmbë, duke duartrokitur ndonëse të çuditur me gjithçka që ndodhi!

oscar telecast last shot

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here