Lamtumira e djeshme e Buffon nga Juventus, i ka prekur të gjithë dhe nuk kanë munguar lotët si nga tifozët por edhe vetë Buffon nuk i ka mbajtur dot lotët.

Momentet e ndarjes me shokët e skuadrës ishin me të vërtetë emocionuese, madje edhe djali i Buffon ka shpërthyer në lotë teksa shihte babain e tij tek ndahej me miqtë e klubit, shkruan albeu, transmeton Klan Kosova.

Më poshtë pamjet: