San Antonio Spurs kanë arritur t’i mposhtin Oklahoma City Thunder me rezultat 154-147 në kohë shtesë.

LaMarcus Aldridge pati natën e jetës me 56 pikë e nëntë kërcime, ndërkaq te Thunder më së shumti pikë realizoi Paul George, gjithsej 30, teksa ish-MVP, Russell Westbrook, realizoi 24 pikë, 24 asistime e 13 kërcime.

Kjo ishte fitorja e 25-të për teksanët ndërkaq disfata e dytë me radhë dhe njëherësh e 16-ta për OKC-në këtë stinor të NBA-së.