Të paktën 17 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e zjarrit masiv që kaploi një ndërtesë në Londër, përderisa kanë paralajmëruar që numri i të vdekurve mund të rritet.

Ekipet e shpëtimit dhe të zjarrfikësve kanë thënë që nuk presin të gjejnë persona të gjallë nën rrënojat e Grenfell Tower.

Qentë do të dërgohen për të kërkuar prova dhe për të identifikuar personat që mund të jenë ende brenda.

Ndërsa Mbretëresha ka thënë që është duke u lutur për këto familje.

Më shumë se 30 persona gjenden në spital, 17 prej të cilëve janë në gjendje kritike.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here