Sulmet në zemër janë ndër shkaqet kryesore të vdekjes së hershme në botën moderne .

Megjithatë pak para tragjedisë, trupi ynë na dërgon sinjale që thjesht nuk duhet t’i injorojmë.

Sipas studimeve të fundit, simptomat e një sulmi në zemër manifestohen ndryshe te burrat dhe gratë.

Këto janë gjashtë simptomat që manifestohen te gratë:

1.Dhimbjet në qafë, nofulla dhe në krahë

2.Dhimbje në stomak

3.Djersë të ftohta

4.Vështirësi në frymëmarrje

 

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here