Sipas Express, skuadra Arsenal është duke i monitoruar lëvizjet e mbrojtësit italian, Daniele Rugani.

Arsenal dëshiron që ta forcojë mbrojtjen, prandaj edhe i ka vënë syrin mbrojtësit të skuadrës Juventus, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Megjithatë, Chelsea është kryesuese e garës për të nënshkruar kontratë me Ruganin dhe nese Arsenal nuk ia arrin qëllimit, ajo mund ta përvetësojë futbollistin, Andreas Christensen ose Eric Bailly.