Në kuadër të Kupës së Botës për femra në futboll, Suedia mposhti Kilin me rezultat 2 me 0.

Golin e avantazhit e shënon Kosovare Asllani në minutën e 83-të, kurse të dytën Madelen Janogy në minutën e 90-të.

Kjo ishte ndeshja e parë për Suedinë në Grupin F, ku bën pjesë edhe Tajlanda dhe SHBA.

Pretendentë për ta fituar këtë garë bashkë me Suedinë dhe SHBA-të janë edhe Brazili.