Një person ka mbetur i vdekur dhe tetë të tjerë janë lënduar pasi që një furgon është përplasur me këmbësorët  afër një xhamie në veri të Londrës.

Furgoni hipi mbi trotuar dhe goditi një grup njerëzish pak pas mesnate afër Xhamisë Finsbury Park në Seven Sisters  Road, shkruan BBC .

Një burrë 48 vheçar është arrestuar.

Ndërkaq, kryeministrja britanike, Theresa May, tha që policia po e trajton si “sulm potencial terrorist”.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here