Një person u raportua se ka marrë shtatë persona pengje në Paris, të cilët më pas u evakuuan nga policia.

Kjo ngjarje ka ndodhur në jug të kryeqytetit francez e pre e kësaj grabitje ishte një agjenci udhëtimesh.

Dëshmitarët në vendin e ngjarjes janë shprehur se ky incident nuk ka lidhje me terrorizmin dhe që kjo agjenci ka qenë shpesh cak i grabitjeve, pasi kryejnë transaksione me para të gatshme.

Autori për momentin është në arrati.

French police secure a street near the travel agency where a gunman has taken people inside hostage

Seven hostages were freed after the gunman stormed the travel agent in the south of Paris

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here